Személyes bemutatkozók

Felnőtt szakellátás


Zilahi Tímea 

felnőtt klinikai és mentálhigiénés szakpszichológus

 A Pécsi Tudományegyetem pszichológia szakán diplomáztam 2016-ban, 2020-ban pedig felnőtt klinikai és mentálhigiénés szakpszichológusi vizsgát tettem. A pszichiátriai állami és magánellátás keretein belül felnőttekkel dolgoztam osztályos és járóbeteg ellátásban. Dohányzásról való leszokást támogató képzettségem mellett a dinamikus rövidterápiás DREAM módszerspecifikus képzését is elsajátítottam, jelenleg pedig sématerápiában képződöm.

A Rovienne Pszichológiai Központ megálmodója és alapítója vagyok. Az évek során magánellátásban szerzett tapasztalataimra támaszkodva, célom volt egy igazán jól működő rendelőt létrehozni, amely széles körű szolgáltatásokat elérhetővé téve kielégíti az egyre növekvő magánellátás iránti igényt.
A Központ szakmai koordinálásáért és ügyvezetéséért jómagam felelek.

Keressen fel bizalommal, ha szeretne valamely életterületét érintő problémájára jobban rálátni (munka, párkapcsolat, családi viszonyok, egyéb kapcsolatok); ha aktuálisan nem látja, merre haladjon tovább;
ha érzelmeivel, indulataival nehezen boldogul; ha olyan veszteségélmény érte, amivel nehezen tud megküzdeni; ha túl sok a stressz, szorong, vagy már testi tüneteket tapasztal (pánikszerű rosszullétek, fejfájás, hasmenés stb.); ha hangulatában nagyobb változást tapasztalt; ha szeretné magát jobban megismerni, önreflexivitását növelni, vagy ha szeretne leszokni a dohányzásról.

Telefonos elérhetőségem: +36-30/597-9955


Gór Dóra

felnőtt klinikai és mentálhigiénés szakpszichológus

Pszichológus diplomámat 2018-ban szereztem meg a Pécsi Tudományegyetemen klinikai- és egészségpszichológia szakirányon, majd 2022-ben klinikai és mentálhigiéniai felnőtt szakpszichológus szakvizsgát tettem. Ezután reumatológiai és immunológiai problémákkal küzdő páciensekkel dolgoztam fekvőbeteg osztályon, valamint 2020 tavaszától online terápiás munkát is végzek.

Jelenleg Integratív hipnoterápiás módszerben képződöm, és a Nevetnikék Alapítvány önkénteseit segítem. Munkám során törekszem holisztikus módon megközelíteni a kliensek problémáit, ezért dinamikus és rendszerelméleti megközelítés mellett relaxációs és imaginatív technikákat is alkalmazom.

Várom mindazok jelentkezését, akik úgy érzik életvezetésükben aktuálisan elakadtak, veszteséget szenvedtek el (gyász, megváltozott életkörülmények, krónikus betegség), kapcsolati nehézségekkel küzdenek (pár-, baráti-, vagy családi kapcsolataikban, esetleg függő van a környezetükben), tanulási és/vagy koncentrációs nehézségeket tapasztalnak vagy önismeretük fejlesztésében kérnek segítséget.


Boda-Jörg Adrienn

felnőtt klinikai és mentálhigiénés szakpszichológus

2017-ben szereztem pszichológus diplomát a Pécsi Tudományegyetemen, majd a szakképzést is ugyanitt végeztem, 2022-ben szakvizsgáztam. Jelenleg a Pszichiátriai Klinikán dolgozom főállásban az osztályos, illetve ambuláns betegellátásban. Emellett folyamatban van az integratív hipnoterápiás módszerspecifikus képzésem.

Egyéni tanácsadás során többek között az alábbi nehézségek, problémák megoldásában tudok segítséget nyújtani: életvezetési elakadások; családi és párkapcsolati problémák; szorongás, stresszkezelés; önértékelési problémák; önismeret mélyítése; leválás, függetlenedés; veszteségek feldolgozása; akut élethelyzet által kiváltott krízis.


Dr. Csíki Róbert

felnőtt pszichiáter szakorvos

Az egyetemi tanulmányaimat Marosvásárhelyen végeztem a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetemen. Jelenleg a PTE Pszichiátria és Pszichoterápiás Klinikán dolgozom, ahol az akut ellátásban veszek részt. Szakmai tapasztalatomat és képesítésemet a klinikán végzett munkám során fejlesztem.

A Semmelweis Egyetem megrendezésében elvégeztem egy felnőtt ADHD továbbképzést, így a figyelemzavar és hiperaktivitás kivizsgálásával, kezelésével is állok rendelkezésükre. Fontosnak tartom, hogy megfelelő támogatást és terápiát nyújtsak e kórkép kapcsán is, hozzásegítve így pácienseimet az életminőségük és funkcionalitásuk fejlődéséhez.

Forduljon hozzám bizalommal, amennyiben pszichiátriai gondozást vagy időszakos kontrollt keres, gyógyszeres kezelés mellett. Mindenki számára egyéni terápiás megközelítést alkalmazok, figyelembe véve az egyéni szükségleteket és célkitűzéseket. Szeretném, hogy minden páciensem támogatottnak és értékesnek érezné magát közös munkánk során.


Dr. Pohárnok Melinda

felnőtt klinikai és mentálhigiénés szakpszichológus, egyetemi adjunktus

1998-ban diplomáztam pszichológusként a Pécsi Tudományegyetemen. Ugyanitt 2006-ban doktori fokozatot, majd 2008-ban klinikai szakpszichológus végzettséget szereztem. Azóta is a Pécsi Tudományegyetem oktatójaként dolgozom főállásban a Fejlődés- és Klinikai Pszichológia Tanszéken. Emellett felnőtt pszichiátriai szakellátásban dolgoztam 2001 és 2006 között, majd 2018 és 2022 között önkéntes pszichológusi munkát végeztem a Pécsi Tudományegyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának terhespatológiai osztályán, ahol veszélyeztetett várandósoknak nyújtottam pszichológiai támogatást. 2017 óta részt veszek a Pécsi Tudományegyetem hallgatói pszichológiai tanácsadásában.

Szeretettel várom mindazok jelentkezését, akik családi, illetve párkapcsolati problémával, a gyermekvállalás, várandósság kapcsán felmerülő kérdésekkel és nehézségekkel, valamint a veszteség, gyász, válás fájdalmával küzdenek.


Pulai Virág

felnőtt klinikai és mentálhigiénés szakpszichológus

Pszichológus diplomámat 2014-ben a Pécsi Tudományegyetemen, majd 2020-ban klinikai és mentálhigiéniai felnőtt szakpszichológus végzettségemet szintén Pécsett szereztem meg. Kezdetben pszichiátriai és mozgásszervi rehabilitációs osztályokon dolgoztam, az elmúlt 8 évben pedig addiktológiai rehabilitációs osztályon tevékenykedem, 2017-től pedig az online terápiás munkában is tapasztalatot szereztem.

Ahogyan az életben, úgy a szakmánkban is a legfontosabb az életünk végéig tartó fejlődés:
jelenleg is a Magyar Családterápiás Egyesületnél tanulok, és klienseimet is ebben a szemléletben igyekszem segíteni. Folyamatos továbbképzésekkel, szupervízióval törekszem arra, hogy biztonságos légkört teremtve tudjam segíteni a hozzám fordulókat a fejlődés útján.

Várom mindazok jelentkezését, akik párkapcsolati vagy családi nehézségekkel küzdenek, úgy érzik jelenlegi élethelyzetükben elakadtak, vagy fejlesztenék önismeretüket.


Takács Bálint

pszichológus, doktorjelölt

2012-ben diplomáztam Pécsen, ezután ugyanitt doktori tanulmányokat folytattam. Első szakmai tapasztalataimat még az egyetemi évek alatt szereztem az Ifjúsági Lelki Elsősegély Szolgálatnál. Öt évig dolgoztam a szociális szférában, ahol fiatalokkal, felnőttekkel és családokkal egyaránt foglalkoztam. Eközben család- és párterápiás módszerben képződtem, mely során a lelki és élethelyzeti nehézségek rendszerszemléletű megközelítése szakmai gondolkodásom meghatározó elemévé vált. Jelenleg a magánpraxis mellett oktatással és egyetemi hallgatók pszichológiai támogatásával is foglalkozom.

Forduljon hozzám bizalommal, ha úgy érzi: személyes eszköztára kimerülőben és tanácstalan a továbblépést illetően, vagy elakadt, stagnál, nem jut egyről a kettőre; nehéz családi vagy párkapcsolati helyzetben van; veszteségek feldolgozásában van szüksége támogatásra; ha komoly változás történt életében és "újratervezésre" van szükség; ha önismereti igénnyel nézne rá életére, döntéseire; ha szorong, nehezen birkózik meg a kihívásokkal, társas és társadalmi helyzetekkel.


Dr. Farkas Zsolt

felnőtt pszichiáter szakorvos, képzésben lévő pszichoterapeuta

Általános orvosi diplomámat 2016-ban szereztem Pécsett. Az egyetem elvégzése után a pécsi Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikán kezdtem dolgozni, ahol 2021-ben pszichiáter szakvizsgát tettem. Képzési éveim alatt a pszichés zavarok széles spektrumával találkoztam. Szakvizsga után a Klinika ambulanciáján akut problémák ellátásával foglalkoztam, emellett Budapesten dolgoztam, ahol főként a pszichiátriai kivizsgálás és diagnosztikus munka volt fókuszban. Mindig is fontosnak tartottam a fejlődést, újabb szakmai kihívások és megoldások keresését. Ennek eredményeként több terápiás módszerben képződtem és szereztem tapasztalatot (integratív hipnoterápia, sématerápia, rendszerszemléletű megközelítés, pszichodráma).

Ahogy Kertész Imre mondja: "...nehéz az őrület gravitációjában megmaradni épelméjűnek", és valóban. Folyton változó világunkban néha nem könnyű megtalálni az egyensúlyt. A terápiás munkában, legyen az gyógyszeres vagy pszichoterápiás megközelítés, a legfontosabbnak a kapcsolatiságot tartom, hogy ezen keresztül a páciens megtalálhassa saját egyensúlyát. A pszichés probléma természetétől függően, ha indokolt, átmeneti vagy szükség esetén tartós gyógyszeres terápia mellett pszichoterápiás esetvezetést is vállalok. Találjuk meg közösen az egyensúlyt!


Erdene Szonja

pszichológus, sportpszichológus jelölt

2020-ban szereztem diplomát az Eötvös Loránd Tudományegyetemen pszichológia szakon, azóta pedig pedagógiai szakszolgálatnál dolgozom. Fontosnak tartom a folyamatos szakmai fejlődést, ezért jelenleg sportpszichológiai szakirányú továbbképzésen veszek részt, továbbá kognitív viselkedésterápiás konzultáns képzést is végzek.

Pszichológiai tanácsadás keretein belül azokat a sportolókat várom, akik nehézségekkel küzdenek, szeretnének fejlődni az önbizalmukban, motivációjukban, koncentrációjukban, a stresszkezelés terén, illetve szakmai segítséget igényelnek az életmódjukkal járó kihívásokban. Elkötelezett vagyok abban, hogy mindenki számára biztonságos és támogató környezetet teremtsek, ahol együtt dolgozhatunk a céljaink eléréséért.


Boda Kamilla

pszichológus, doktorjelölt


Pszichológusi diplomámat 2019-ben szereztem a Pécsi Tudományegyetemen, azóta pedig doktori tanulmányaimat végzem ugyanitt, melynek keretein belül a krónikus fájdalomhoz kapcsolódó pszichológiai és társas problémákat vizsgálom.

Pszichológiai tanácsadás keretein belül az alábbi témákkal várom a hozzám fordulókat:
önismeret, párkapcsolati, munkahelyi problémák, akut vagy krónikus betegségekhez kapcsolódó nehézségek, veszteségek.


Bánkiné Dr. Kapi Zsófia

mediátor, jogász

Több mint 15 éve dolgozom jogászként, ez idő alatt Pécs több intézményénél is megfordultam. Eddigi munkahelyeimen, a családomban és minden közösségben azt tapasztaltam, hogy az egyes feladatok, munkafolyamatok sikeressége az abban résztvevők közti megfelelő kommunikáción, jó együttműködésen múlik.

Mediátorként elsődleges célom, hogy a hozzám forduló feleket – független résztvevőként – segítsem egymás közti kapcsolatuk, konfliktusuk rendezésében. Hiszek abban, hogy megfelelő kommunikációval a családtagok, üzletfelek, kollégák, iskolai, egészségügyi vagy bármely más területen működő szereplők közti nézeteltérések megérthetőek és feloldhatóak, s a mediációs folyamatban megszülethet egy mindkét fél által elfogadott megállapodás. Közvetítőként feladatom, hogy vezessem és támogassam a feleket e folyamat során, a köztük lévő együttműködés és bizalom helyreálljon, és a végén mindenki nyertesnek érezhesse magát.


Dr. Madácsy József

autogén tréner, egyetemi adjunktus

Egyetemi végzettségeimet filozófiából és szociális munkából, doktori fokozatot kulturális antropológiából szereztem a Pécsi Tudományegyetemen, ahol egyetemi oktatóként lassan húsz éve szociális segítő szakembereket tanítok. Autogén trénerré a Magyar Relaxációs és Szimbólumterápiás Egyesületnél képződtem. 

Az autogén tréning (AT) egy az ellazulást, relaxálást segítő módszer, melynek gyakorlása során elfogadóan figyeljük testi jelzéseinket és az azokhoz kapcsolódó lelki történéseket. Tehát nem csupán a nyugalomhoz, hanem önmagunkhoz vezető, önismeretünket mélyítő folyamat is.  Rendszeres gyakorlása harmonizál, elősegíti a testi-lelki egyensúly elérését, javítja az alvást, a koncentrációt, segíti a stressz és a szorongások oldását, így az ezekből fakadó testi tünetekre és társas, illetve életvezetési problémákra is jótékonyan hathat. Az AT tehát elsősorban az ezekkel küzdőknek lehet hasznos, valamint akik túlterheltnek, "besokallva" érzik magukat, illetve akik önismeretüket szeretnék fejleszteni. Praktikus előnye még, hogy elsajátítása után önállóan is gyakorolható.


Dr. Csupor Klára

addiktológus szakorvos, képzésben lévő pszichoterapeuta

1993-ban diplomáztam a PTE Általános Orvosi Karán, majd évekig intenzív és sürgősségi betegellátásban dolgoztam. 2015 évében nyitottam a pszichiátria világa felé, addiktológiában és pszichoterápiában képződtem. 2023-ban sikeres addiktológiai szakvizsgát tettem, és jelenleg pszichoterápiás szakvizsga előtt állok. 2022 óta főállásban is addiktológiai rehabilitációs osztályon dolgozom alkoholbetegekkel és hozzátartozókkal.

Jelenleg a MAKOMP Egyesület integratív pszichoterápiás módszerében képződök, így szívesen alkalmazok relaxációs és imaginatív technikákat a páciensekkel való közös munka során. Fontosnak tartom a test és lélek egységét, kellőképp átlátom a testi és lelki problémák összefüggéseit, orvosi végzettségem ehhez erős alapot adott az évek során.

Várom mindazok jelentkezését, akik életvezetésükben elakadtak, gyászolnak, veszteséget szeretnének feldolgozni, testi problémákkal összefüggő érzelmi gondjaik vannak. Szívesen segítek az önbizalom, önismeret fejlesztésében, és a szorongás kezelésében.